(+420) 736 763 715      

 

Buďte originální a vtiskněte interiéru svůj styl a realizujte své nápady, ale vyvarujte se základním chybám.

  • Nevhodně zvolené dispoziční řešení – i v tom nejnápaditějším interiéru by měla zůstat tak zvaná veřejná zóna – kuchyně, jídelna, obývací pokoj, případně i pracovna nebo pokoj pro hosty – v přízemí, nebo co nejblíže vstupu. Ve vyšších patrech jsou umístěny soukromé pokoje, které využívá jen rodina.
  •  Příliš mnoho použitých stylů v interiéruv podstatě dodržovat v interiéru jeden styl. Buď moderní, nebo klasický,  kombinace není vhodná. Určitý kompromis  je zařídit v různých stylech různá patra. Pokud vlastníte starožitnou komodu po babičce, je možné do moderního interiéru zařadit,  jen je třeba s ní zacházet jako s opravdovou ozdobou a nechat ji patřičně vyniknout. Rozhodně, ale starožitné věci nekombinujte s moderními imitacemi.
  • Nevhodné propojení kuchyně s obývacím  prostorem stejný nábytek, stejná podlaha, stejné barvy – to jsou zásady, které je třeba dodržovat, když zvolíte variantu – otevřený interiér. Nejčastěji se jedná o spojení kuchyně s obývacím pokojem nebo jídelnou.
  •  Úzké a strmé schodiště – šířka schodiště by měla být minimálně 90 cm.  Doporučená výška schodu je 16 až 19 cm, hloubka 25 až 30 cm.
  •  Nevhodné dveře – dveře v interiéru by měly mít minimální šířku 80 centimetrů a stejný design. Firmy dnes nabízí designové řady, v nichž seženete v jednom stylu dveře plné i prosklené.

Dveře a podlaha spolu neladí – okna, dveře a podlahy by měly spolu v interiéru ladit!  Buď vše barevně sjednotit, nebo naopak zvolit protikladné typy. Pokud se rozhodnete pro cestu kontrastu, patří k nejoblíbenějším kombinace světlé přírodní podlahy s tmavými dveřmi, nejlépe z exotických dřevin. V interiérech s velkými místnostmi si můžete dovolit i opačnou možnost – tmavou podlahu a světlé dveře.

 

Tématické články :

 

 

 

 

Zaujal Vás článek? Sdílejte ho: